Zamknij
 Zamknij

Develor Polska

Pokaż kontakty
Magazine  

Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
Przeszukaj usługi

Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
Przeglądaj zasoby
  Kontakt
Zarządzanie w świecie VUCA

Złożoność biznesów rośnie w coraz szybszym tempie. Wiele firm jest złożonych i ma szereg dobrych odpowiedzi na każde pytanie. Każdego dnia coraz więcej organizacji - lub części ich działalności - staje się złożonymi, tak że związek przyczynowo-skutkowy możemy wywnioskować tylko z perspektywy czasu i nie ma właściwych odpowiedzi.

Radzenie sobie ze światem VUCA stanowi wyzwanie dla prawie każdego lidera. Zarządzanie złożonymi organizacjami lub rozwiązywanie złożonych problemów, zwłaszcza w ciągle zmieniającym się środowisku, wymaga nastawienia na rozwój i nowego zestawu adaptacyjnych kompetencji przywódczych.

Insight 1

Nastawienie ma znaczenie

Co jest ważniejsze w przywództwie – umiejętności czy sposób myślenia? Przedefiniowanie sposobu myślenia jest teraz najważniejsze. Dzięki temu menedżerowie będą mogli radzić sobie ze złożonością i niepewnością. Punktem wyjścia jest nastawienie na rozwój – nie tylko dla liderów, ale dla wszystkich. Z nastawieniem na rozwój ludzie lubią wyzwania, postrzegają porażkę jako możliwość rozwoju.

Drugim elementem jest odwaga, umiejętność podejmowania ryzyka i odpowiedzialność za nasze działania. Jak liderzy mogą budować środowisko nastawienia na rozwój i bezpieczeństwo? Tylko wtedy, gdy są w dobrym nastroju i podejmują działanie. Na tym się skupiamy w naszych programach przywódczych.

Insight 2

Umiejętności przyszłości

Model VUCA prime wymaga od liderów skupienia się na budowaniu wizji, zrozumienia, klarowności i zwinności. Pomogą one poradzić sobie i przezwyciężyć zniechęcające i paraliżujące skutki świata VUCA. Przyszłe umiejętności przywódcze rozwijane są dzięki różnym, złożonym programom offline i online.

Nasze programy, oparte na grach, odgrywają kluczową rolę w kierowaniu uwagi liderów na obszary, które są dla nich istotne dzisiaj i jutro. Programy VUCA Challenge i Mission to Mars angażują uczestników i stwarzają poczucie pilności.

Insight 3

Rutyny przywódcze zrównoważonego rozwoju

Właściwy sposób myślenia sprawia, że ludzie są otwarci na zmiany, odpowiadając na pytanie: „Po co zmieniać?” Dlatego programy szkoleniowe rozpoczynamy od kursów zmiany nastawienia. Drugie pytanie brzmi: „Jak się teraz zachować?” Odpowiadamy na to poprzez ustrukturyzowany rozwój odpowiednich umiejętności przywódczych. Najgorsze, co może się zdarzyć, to mieć zmotywowanych i wyszkolonych liderów i wrzucić ich do systemu, w którym nie mają miejsca na wykorzystanie nowego sposobu myślenia i rutyny.

Dlatego też Leadership Operating Model (LOM) – zbiór oczekiwanych rutynowych działań dla określonej grupy menedżerów – musi zostać ustalony lub zweryfikowany.

Nasze rozwiązania

Skontaktuj się z nami!

Porozmawiajmy i razem wybierzmy właściwe rozwiązanie. Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z tobą.