Zamknij
 Zamknij

Develor Polska

Pokaż kontakty
Magazine  

Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
Przeszukaj usługi

Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
Przeglądaj zasoby
  Kontakt
Przejście w tryb hybrydowy wiąże się z korzyściami i ryzykiem

W związku z transformacją wywołaną pandemią wiele firm planuje i wdraża działania hybrydowe - część pracowników pracuje w biurze, część w domu. Ten nowy model operacyjny zapewnia większą elastyczność personelowi, a tym samym obiecuje większe zaangażowanie i produktywność.

Oprócz istotnych korzyści istnieje również znaczne ryzyko. Zarządzanie hybrydowymi zespołami i organizacją wymaga nowego stylu przywództwa i nowych procedur. Głównymi czynnikami sukcesu wdrożenia są: świadome zarządzanie zmianą, pzeszkolenie menedżerów i pracowników do nowej normy.

Insight 1

Najpierw kultura

Rewizja kultury korporacyjnej, wartości i norm jest logicznym pierwszym krokiem w przejściu na działania hybrydowe. Przegląd aktualnych elementów kultury powinien obejmować całą organizację. Dobrym punktem wyjścia jest internetowe badanie kultury, potwierdzone wywiadami i grupami fokusowymi. Zmiana kulturowa nie prowadzi słowami a działaniem.

Ludzie nie zmieniają swoich przekonań, mówiąc o tym. Muszą doświadczyć zmiany, aby w nią uwierzyć. Nowa kultura powinna zapewniać spójność i przynależność, niezależnie od tego, czy pracownicy pracują zdalnie, czy w biurach.

Insight 2

Współpraca na okresie próbnym

Współpraca i komunikacja to pięta achillesowa organizacji. W organizacjach zdalnych i hybrydowych mnożą się obciążenia i zagrożenia. Mogą nawet powodować głębokie frakcje, jeśli nie podejmie się świadomych wysiłków, aby temu zapobiec.

Musisz poprawić komunikację i współpracę w zespołach i między działami, ponieważ myślenie silosowe może zostać wzmocnione wraz ze zmianami. Programy integracyjne są niezbędne do wzmocnienia współpracy, a Team Sociomapping jest doskonałym narzędziem do oceny i poprawy komunikacji i współpracy ważnych zespołów.

Insight 3

Pracy zdalnej można się nauczyć

Działania hybrydowe wymagają specjalnych kompetencji, zarówno od kierowników, jak i personelu. Twoi współpracownicy są przeszkoleni, aby dostosowali się do nowego sposobu pracy z kursami online i offline. Programy szkoleniowe dotyczące zarządzania pracownikami zdalnymi i zespołami hybrydowymi zapewniają odpowiedni zestaw narzędzi dla liderów, w zakresie motywacji, kontroli i nadzoru.

Seria szkoleń „Efektywność pracy zdalnej” wyposaża współpracowników we wszystkie umiejętności i techniki, które mogą zwiększyć produktywność osobistą podczas pracy z domu lub zdalnej.

Powiązane artykuły

Skontaktuj się z nami!

Porozmawiajmy i razem wybierzmy właściwe rozwiązanie. Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z tobą.