Pokaż kontakty
  Kontakt    
  • Nastawienie
  • Przywództwo & Zarządzanie
  • Obsługa klienta, sprzedaż & negocjacje
  • Efektywność osobista & komunikacja
  • Teambuilding & współpraca
  • Assessment & Diagnostyka
  • Consulting & Coaching
  • Usługi
  Diagnostyka w organizacji

  Happy At Work

  Indywidualna diagnostyka

  Analiza CAPTain

  Indywidualna diagnostyka

  Development Centre (DC)

  Indywidualna diagnostyka

  Assessment Centre (AC)

  Indywidualna diagnostyka

  Feedback 360°

  Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
  Przeszukaj usługi

  Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
  Przeglądaj zasoby

  Rozwój regionalnego strumienia talentów Sony
  Wymierne rezultaty Akademii Przywództwa

  Problem biznesowy

  Kierownikami liniowymi pierwszego i drugiego szczebla w regionie Europy południowej i środkowej firmy Sony były w przeważającej mierze osoby młode, otwarte, aktywne i mające wystarczające doświadczenie zawodowe. Część z nich miała ograniczone doświadczenie praktyczne w zarządzaniu ludźmi, cechowało ich też bardzo różnorodne przygotowanie teoretyczne. W ostatnich czasach oczekiwania firmy wobec kierownictwa średniego szczebla uległy istotnym zmianom, przy czym ludzie ci, nie mieli okazji uczestniczyć w żadnym metodycznym i kompleksowym programie rozwoju umiejętności przywódczych. Większości kierowników średniego szczebla nie łączą ze sobą codzienne relacje robocze. Pracują oni również w różnych krajach (takich jak Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Rumunia, Bułgaria, czy Grecja).

  Firma Sony postanowiła poprawić i rozwinąć podstawowe umiejętności i kompetencje przywódcze swoich młodych i pełnych zapału kierowników liniowych oraz kierowników średniego szczebla, zwiększając jednocześnie intensywność ich wewnątrzorganizacyjnej współpracy w regionie Europy południowej i środkowej. W związku z tym rozpoczęła poszukiwania partnera, który byłby zdolny przeprowadzić złożony, międzynarodowy program rozwojowy cechujący się najwyższym poziomem jakości zarządzając przy tym w fachowy sposób swoimi problemami operacyjnymi.

  „Kiedy trzy lata temu szukaliśmy partnera, który pomógłby zwiększyć potencjał przywódczy naszej firmy, uważaliśmy za istotne, by organizacja taka była w stanie:

  • zrealizować program o wysokim poziomie jakości na wszystkich naszych głównych rynkach;
  • współpracować z nami w elastyczny i zorientowany biznesowo sposób, dzięki czemu moglibyśmy doprowadzić do faktycznego rozwoju kompetencji, a nie jedynie do przeprowadzenia programu szkoleniowego;
  • zadbać, by zawartość programu oraz sposób jego realizacji zapewniały zindywidualizowane rozwiązanie zgodne z kulturą i procesami naszej firmy.”

  Imre Vadász
  Regionalny Dyrektor Personalny,
  Sony Ltd, Europa południowa i środkowa

  „Praca z firmą Develor jest dla nas źródłem prawdziwej przyjemności, ponieważ spełnia ona całkowicie powyższe kryteria. Równie istotne – a kto wie, czy nie ważniejsze – jest to, jest ona partnerem biznesowym działającym w etyczny sposób i nastawionym na długofalową relację z klientem opartą na wzajemnym zaufaniu.”

  Rezultat

  Nie ulega wątpliwości, że rezultaty są wzorcowe i ponadprzeciętne.
  Zespół osiągnął poprawę we wszystkich objętych pomiarem kompetencjach.

  Program zakończono osiągając najwyższy poziom zadowolenia wśród talentów, kierowników i specjalistów ds. personalnych ze strony firmy Sony. Po pierwszej, udanej edycji programu, w 2012 roku rozpoczęto nową edycję akademii. „Projekt był niezwykle wymagający, ponieważ uczestnicy reprezentowali różne kultury, style uczenia się i mieli odmienne cele rozwojowe. Raporty opierające się na modelu Insights Discovery w znacznym stopniu pomogły nam zrozumieć preferencje poszczególnych osób. Zespół trenerów zdołał zrealizować program odpowiadający na najbardziej wyśrubowane oczekiwania, zwracając przy tym uwagę na indywidualne potrzeby.” – stwierdził kierownik projektu ze strony firmy Develor, Adrienn Szerémi.

  Rezultaty programu zmierzono na końcowym etapie akademii w ramach odrębnego wydarzenia, którego podstawowym celem była ocena skuteczności. Pozwoliło to na kwantyfikację wyników programu rozwojowego. Wydarzenie obejmowało:

  • Test sprawdzający wiedzę
  • Prezentacje uczestników
  • Ponowną ocenę wyników kompleksowej oceny

  [blockquote3]„Współpracujemy z firmą Develor w ramach Akademii Przywództwa od 2009 roku. Z chwilą, kiedy uznaliśmy pierwszą edycję programu za sukces i dobrą inwestycję w naszą firmę, rozpoczęliśmy w 2012 roku pracę z drugą grupą przywódców.”[/blockquote3]

  fakty & liczby

  • Uczestnicy z ośmiu spółek
  • Osiem modułów w półtorarocznym okresie
  • Sześciu trenerów z czterech krajów
  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami: info.poland@develor.com

  Obsługa działań hybrydowych

  Pobierz najnowszy e-book pełen sprawdzonych wskazówek, jak działać w zespole hybrydowym.


   Powiązane artykuły