Zamknij
 Zamknij

Develor Polska

Pokaż kontakty
Magazine  

Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
Przeszukaj usługi

Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
Przeglądaj zasoby
  Kontakt

Czas lockdownu, pracy zdalnej i rozwiązywania niespodziewanych problemów powoli dobiega końca. Wiele firm decyduje się na powrót do biur, aby wznowić stacjonarną działalność. Jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość? Kiedy nastąpi „nowa normalność”, której wszyscy oczekujemy? Wciąż tego nie wiemy, sytuacja ciągle się zmienia, a my nie znamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

Zanim nastąpi nowa normalność, musimy przejść przez fazę restartu.

Restart oznacza okres pomiędzy krytyczną, nieprzewidzianą zmianą, a ustanowieniem nowej równowagi. Sposób w jaki zarządzimy restartem, będzie miał ogromny wpływ na pracę w czasach post-pandemicznych.

Podczas fazy restartu, dotychczasowe zespoły zdalne, zostaną powtórnie przetransformowane w zespoły hybrydowe.  Czym tak właściwie są zespoły hybrydowe?

Zespoły hybrydowe mają możliwość pracy zarówno z domu, jak i z biura. Wyróżniamy trzy modele pracy hybrydowej:

  • Stały podział zespołów – część pracowników na stałe pracuje z domu, podczas gdy pozostali pracują na stałe w biurze.
  • Rotacja – wszystkie zespoły mają możliwość pracy zarówno zdalnej, jak i z biura. Grupy regularnie wymieniają się, wg określonego harmonogramu.
  • Dowolność – wszyscy pracownicy mogą pracować zdalnie, a także w dowolnym momencie pojawić się w biurze, które jest dla wszystkich dostępne.

Zespoły hybrydowe mają wiele zalet, ale trzeba uważać na wiele czynników, aby praca w takim modelu była efektywna!

KOMUNIKACJA – jak każdy zespół, zespół hybrydowy wymaga regularnej komunikacji. Częste spotkania całego zespołu lub pojedynczych osób mają pozytywny wpływ na jakość komunikacji, a tym samym efektywności zespołu. Ważne, aby co najmniej raz w roku organizować spotkanie całego zespołu w biurze.

WYKLUCZENIE – osoby pracujące zdalnie mogą poczuć się odizolowane, pominięte i wykluczone z zespołu. Osoby pracujące z biura mają możliwość spotkania się przy kawie w ramach przerwy, w przypadku osób na zdalnej, ciężko o takie spotkanie. Dlatego zachęcamy, aby organizować wspólne przerwy na kawę, włączając osoby na home office.

TECHNOLOGIA – zespoły hybrydowe nie mogą funkcjonować bez odpowiedniej technologii. Upewnij się, że zespół wyposażony jest w technologię potrzebną do sprawnego działania i współpracy.

RÓWNOUPRAWNIENIE – wszystkie osoby na tych samych lub podobnych stanowiskach powinny mieć możliwość pracy w modelu hybrydowym. Jeśli pozwalasz niektórym na pracę z domu dopilnuj, aby każdy miał taką możliwość.

TRANSPARENTNOŚĆ – stwórz klarowne i transparentne warunki do pracy zdalnej dla wszystkich. Członkowie zespołu muszą wiedzieć na jakich warunkach mogą korzystać z pracy zdalnej.

Więcej o modelu pracy hybrydowej niebawem!

Obsługa działań hybrydowych

Pobierz najnowszy e-book pełen sprawdzonych wskazówek, jak działać w zespole hybrydowym.

Powiązane artykuły