• 13 maja - Action Learning
   

  Pokaż kontakty
  Kontakt    
  • Nastawienie
  • Przywództwo & Zarządzanie
  • Obsługa klienta, sprzedaż & negocjacje
  • Efektywność osobista & komunikacja
  • Teambuilding & współpraca
  • Assessment & Diagnostyka
  • Consulting & Coaching
  • Usługi
  Diagnostyka w organizacji

  Happy At Work

  Indywidualna diagnostyka

  Analiza CAPTain

  Indywidualna diagnostyka

  Development Centre (DC)

  Indywidualna diagnostyka

  Assessment Centre (AC)

  Indywidualna diagnostyka

  Feedback 360°

  Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
  Przeszukaj usługi

  Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
  Przeglądaj zasoby

  Ograniczenia i restrykcje powoli się zmniejszają, a praca zdalna stała się dużą częścią naszego życia.  Po wielu tygodniach pracy zdalnej, wielu liderów odnalazło już odpowiednie metody jak zarządzić swoim zespołem zdalnie i utrzymać ich motywację i zaangażowanie. Wielu pracowników także wypracowało swoje rutyny i odnalazło równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.

  Pracodawcy, mimo zniesieniu ograniczeń, wciąż częściowo będą umożliwiali kontynuowanie pracy z domu. Nieuniknione wydaje się przyjęcie elastycznej polityki pracy i powstanie zespołów hybrydowych. Dla wielu liderów jest to nowa sytuacja. Do tej pory, podczas lock-downu wszyscy przeszli w pełny tryb pracy zdalnej. Teraz każdy dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej, a liderzy zastanawiają się teraz jak zarządzić zespołami w takiej sytuacji?

  Skuteczne zarządzanie zespołem hybrydowym opiera się na uczciwości i otwartości wobec każdego członka zespołu, niezależnie od tego, gdzie pracują. Poniżej 9 wskazówek jak radzić sobie z zarządzaniem zespołem hybrydowym po pandemii:

  1. Określ jasne oczekiwania i przydziel każdemu obowiązki. Pracownicy biurowi, jak i ci pracujący z domu muszą ze sobą współpracować. Aby tak się stało, muszą wiedzieć kto czym się zajmuje.
  2. Nie pozwól na stworzenie podziałów „my” i „oni”. Zachęcaj wszystkich do budowania dobrych relacji. W Twoim zespole powinna panować kultura wzajemnego wsparcia i szacunku. Dobrym rozwiązaniem są regularne wideo rozmowy z kolegami z biura czy wirtualne kawy.
  3. Określ jasne godziny pracy. Dzięki temu, zarówno Ty jak i Twój zespół będziecie wiedzieć kiedy kto pracuje. Pracując w biurze, mamy określone godziny o której zaczynamy i kończymy pracę. Podczas pracy z domu, granice się zacierają. Możemy zacząć pracować później i analogicznie zakończyć dzień pracy później niż pozostali – ważne żeby inni wiedzieli o niestandardowych godzinach pracy pozostałych. Warto aby wszyscy członkowie zespołu udostępnili sobie swoje kalendarze, a także na bieżąco je uzupełniali, tak aby inni widzieli czym w danym momencie się zajmują.
  4. Stwórz transparentne i równe warunki pracy dla wszystkich. Pracując z domu łatwiej zapanować nad przeróżnymi sprawami życia codziennego. W każdej chwili można odebrać dziecko ze szkoły, odpracowując ten czas później. Zaproponuj pracownikom biurowym bardziej elastyczne godziny pracy.
  5. Wszystkim poświęcaj tyle samo czasu. Ilość Twojego czasu nie powinna zależeć od tego gdzie dana osoba pracuje, To, że część Twojego zespołu pracuje zdalnie nie oznacza, że mają otrzymywać mniej Twojego czasu wsparcia. Nie pozwól, aby czuli się pominięci i wykluczeni.
  6. Zwróć szczególną uwagę na jakość komunikacji. Pracownicy zdalni nie mają możliwości bezpośredniej interakcji z innymi. Podczas spotkań całego zespołu musisz sprawić, aby czuli się tak jakby byli w biurze tuż obok. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich narzędzi ułatwiających komunikację, a także rutyn. Częste, wirtualne  spotkania całego zespołu lub pojedynczych osób mają pozytywny wpływ na jakość komunikacji, a tym samym efektywności zespołu.
  7. Utrzymuj pełny przepływ informacji. Informuj wszystkich członków swojego zespołu o decyzjach firmy. Pracownicy zdalni mogą być niewtajemniczeni w decyzje podejmowane przez pracowników i firmę w biurze. Wyznacz dedykowany czas na przekazywanie informacji.
  8. Upewnij się, że wszelkie benefity i nagrody są sprawiedliwe dla wszystkich. Nagrody w formie darmowych lekcji angielskiego w biurze lub karnet na siłownie w pobliżu biura nie podziałają motywująco na pracowników zdalnych. Dopilnuj aby wszelkie benefity były zachęcające także dla nich.
  9. Twórz okazje do spotkań! Po zakończeniu kryzysu zorganizuj fizyczne spotkanie wszystkich członków zespołu. Wzmocni to relacje w zespole.

  Zarządzanie zespołem hybrydowym po raz pierwszy z pewnością będzie wymagało wielu prób i błędów. W ten sposób Ty i Twój zespół dowiecie się co działa najlepiej w Waszym przypadku. Pamiętaj, to co sprawdziło się w innej organizacji, niekoniecznie musi sprawdzić się akurat w Twoim zespole. Zachęcamy do świadomego i w pełni autentycznego eksplorowania metod jak zarządzać zespołem hybrydowym.

  Obsługa działań hybrydowych

  Pobierz najnowszy e-book pełen sprawdzonych wskazówek, jak działać w zespole hybrydowym.

   Powiązane artykuły