• 13 maja - Action Learning
   

  Pokaż kontakty
  Kontakt    
  • Nastawienie
  • Przywództwo & Zarządzanie
  • Obsługa klienta, sprzedaż & negocjacje
  • Efektywność osobista & komunikacja
  • Teambuilding & współpraca
  • Assessment & Diagnostyka
  • Consulting & Coaching
  • Usługi
  Diagnostyka w organizacji

  Happy At Work

  Indywidualna diagnostyka

  Analiza CAPTain

  Indywidualna diagnostyka

  Development Centre (DC)

  Indywidualna diagnostyka

  Assessment Centre (AC)

  Indywidualna diagnostyka

  Feedback 360°

  Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
  Przeszukaj usługi

  Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
  Przeglądaj zasoby

  Utrata ducha zespołu i przynależności często występuje w zespołach, które spędzają dużo czasu osobno. Jeżeli znajdziesz się w podobnej sytuacji, możesz skorzystać z poniższych wskazówek.

  Lider radzi sobie z łamaniem ducha zespołu i utratą poczucia przynależności

  W drugim wyzwaniu, do którego możesz dołączyć na tej stronie, możesz być świadkiem, jak Tom, nasz lider podróży, zmaga się z duchem zespołu. W studium przypadku w formacie PDF  mówi o tym, że jego zespół jest „robotem bez ducha, bez żartów i wzajemnego zainteresowania”. Te i inne symptomy wskazują na problem braku przynależności.

  Świadome podejmowanie oczywistych kroków pomoże w radzeniu sobie z duchem zespołu i przynależnością

  Po przeczytaniu studium przypadku Lidera Podróżującego w Czasie, analizujemy poniższą sytuację. Chociaż niektóre punkty mogą wydawać się oczywiste, wielu przywódców ich nie przyjmuje. Jeżeli znajdziesz się, jako lider, w podobnej sytuacji, lub wspierasz taki zespół z pozycji HR, nie lekceważ potęgi prostych rozwiązań!

  Palący problem: Brak przynależności do zespołu

  Zespół wykazuje różne symptomy wskazujące na ten sam problem – utracili niematerialną część, która sprawia, że zespół czuje się zespołem – przynależność. Członkowie zespołu mówią, że nie wiedzą, co dzieje się z innymi. Ludzie, którzy kiedyś żartowali i podkręcali atmosferę, już tego nie robią. Wszyscy robotycznie wykonują pracę, ale nie czują się już zespołem. Jest jeden winowajca – brak interakcji spowodowany przedłużającym się okresem pracy zdalnej i brakiem wspólnych doświadczeń.

  Rekomendacje dla Przywódców: Pomóż ludziom na nowo połączyć się ze sobą

  Lider powinien w pierwszej kolejności podjąć świadomy wysiłek, aby ponownie zresetować lub poprawić przepływ komunikacji. Następnie poświęć więcej czasu na nieformalne interakcje, promuj wdzięczność i korzystaj z dostępnych jej możliwości budowania zespołu. W poniższym zalecanym pliku PDF znajdziesz więcej informacji.

  Rekomendacja dla HR: Wspieraj lidera w budowaniu zespołu i onboardingu w hybrydowej lub zdalnej pracy

  W tym przypadku ponownie HR może odegrać ważną rolę jako konsultant ds. rozwiązań. Porozmawiaj z liderem i zespołem aby ocenić sytuację. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, rozważ skorzystanie z jakiegoś narzędzia diagnostycznego w trudniejszej sytuacji (np. sociomapping, jeżeli czujesz potrzebę ponownego ustawienia dyskusji na temat przepływu informacji). Należy również pamiętać, że liderzy mogą nie mieć możliwości wyszukiwania lub organizowania zajęć integracyjnych – zapewnienie dobrego przeglądu dostępnych opcji online i offline i uzyskanie rozwiązania na żądanie, może być bardzo pomocne.

   

                                Brak pomysłów, brak przeciwnych opinii i brak pytań?

  Trzecie wyzwanie liderów, o którym będziemy rozmawiać w cyklu Lider Podróżujący w Czasie, będzie dotyczyło problemów takich jak:

  • osoby nie dzielące się opiniami
  • ludzie zgadzający się z opinią lidera bez sprzeciwu
  • nikt nie podejmuje inicjatywy
  • oraz więcej

   Jeżeli zostawisz swój email, otrzymasz wyzwanie i związane z nim rozwiązania, jak i kolejny zestaw wskazówek dla liderów.

  Jeżeli obecnie napotykasz podobne wyzwania w swoich zespołach i organizacji, powiedź nam więcej w formularzu, który znajduje się tutaj.

  Pobierz rozwiązanie tego wyzwania w PDF

  Zostaw swój e-mail poniżej, wówczas automatycznie dołączysz do Podróżującej w Czasie listy mailingowej i pobierzesz pełne rozwiązanie w PDF.