Zamknij
 Zamknij

Develor Polska

Pokaż kontakty
Magazine  

Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
Przeszukaj usługi

Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
Przeglądaj zasoby
  Kontakt

Grupa docelowa

  • Kluczowi pracownicy

Liczba uczestników

Various groups within whole organizations

Czas trwania

8-26 tygodni - cały program. Warsztaty dla zarządu - 2-3 dni.

Kim jest kluczowy pracownik? Tych, których trudno zastąpić wiedzą instytucjonalną, umiejętnościami lub posiadanym doświadczeniem. Stanowią przewagę nad konkurencją dla Spółki. Utrata kluczowych pracowników stwarza duże ryzyko, ponieważ wymiana jest zbyt droga, zajmuje dużo czasu lub jest prawie niemożliwa.

Nasz program to długoterminowe rozwiązanie, które ma natychmiastowy wpływ na kluczowe osoby. Obejmuje dokładny proces siedmiu kluczowych kroków, które obejmują wszystkie niezbędne działania planowania, wykonania, dostosowania i działań następczych w celu ustanowienia i utrzymania tego jako systemu w długi bieg.

Ten starannie zaplanowany i wdrożony proces umożliwia organizacji systematyczne utrzymywanie i wzmacnianie przewagi konkurencyjnej poprzez swoich kluczowych pracowników. Aby zwiększyć motywację i poziom zaangażowania tych osób, odpowiednio i w odpowiednim czasie zarządzać transferem wiedzy oraz wdrożyć plan sukcesji na każdą ewentualną sytuację. Tym samym ryzyko biznesowe, które powstaje w przypadku odejścia kluczowej osoby z firmy, zostanie znacząco ograniczone.

Program rozpoczyna się od dostosowania kluczowych kryteriów dla pracowników, aby móc zidentyfikować tych współpracowników, którzy wymagają szczególnej uwagi kierownictwa. Dla wybranych osób określamy niezbędne kroki utrzymania i obowiązki w Matrycy Kluczowych Pracowników. Dzięki systematycznemu wykonywaniu kroków możemy zapewnić zarówno zatrzymanie kluczowych pracowników, jak i wyłonienie potencjalnych następców.

  • Kluczowi Pracownicy są wykrywani w organizacji i oceniani w wyrafinowany sposób, aby móc zidentyfikować ich chęć odejścia, motywacje i inne kryteria
  • W wyniku programu ich zaangażowanie będzie większe, ścieranie spadnie, a prawdopodobieństwo utraty wiedzy zostanie wyeliminowane
  • Szczegółowy plan sukcesji to praktyczny wynik projektu dla kadry zarządzającej i HR
  • Realizacja odbywa się we współtworzeniu przy zaangażowaniu HR i najwyższego kierownictwa
  • Zapewniamy wszystkie niezbędne szablony i przydatne testy porównawcze z innych organizacji
  • Stałe wsparcie udzielane podczas całego procesu z ponowną oceną sukcesu

Potrzebujesz pomocy z Program retencji kluczowych pracowników?

Porozmawiajmy i razem wybierzmy właściwe rozwiązanie. Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z tobą.

Powiązane rozwiązania