Pokaż kontakty
  Kontakt    
  • Nastawienie
  • Przywództwo & Zarządzanie
  • Obsługa klienta, sprzedaż & negocjacje
  • Efektywność osobista & komunikacja
  • Teambuilding & współpraca
  • Assessment & Diagnostyka
  • Consulting & Coaching
  • Usługi
  Diagnostyka w organizacji

  Happy At Work

  Indywidualna diagnostyka

  Analiza CAPTain

  Indywidualna diagnostyka

  Development Centre (DC)

  Indywidualna diagnostyka

  Assessment Centre (AC)

  Indywidualna diagnostyka

  Feedback 360°

  Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
  Przeszukaj usługi

  Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
  Przeglądaj zasoby
  • Wizja i Strategia
  • System Zarządzania
  • Rozwój i Wzrost
  • Autonomia

  Ciągłe i szybkie zmiany stanowią wyzwanie

  Zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność – tak zwany świat VUCA – to środowisko, w którym żyjemy i pracujemy obecnie i w przyszłości. Aby odnieść sukces, jednostki , zespoły i organizacje muszą poprawić swoją zdolność do adaptacji.

  Liderzy Adaptacyjni stawiają czoła niepewności wraz z zespołem

  Lider Adaptacyjny jest w stanie stawić czoła zmienności i zmianom w zakresie zadań, zasobów, środowiska, zespołu lub świata. Może to osiągnąć dzięki unikalnej kombinacji postaw, wiedzy i umiejętności.

  Misja na Marsa kształtuje postawę adaptacyjną i umiejętności

  Nasz program szkoleniowy w zakresie przywództwa oparty na grach otwiera drzwi do budowania adaptacyjnych kompetencji przywódczych przy wykorzystaniu opartego na historii, doświadczalnego nauczania w celu niezapomnianego przeżycia szkoleniowego.

  Unikalne szkolenie oparte na historii, rozwijające umiejętności przywódcze

  W ramach dwudniowego programu nauczania opartego na doświadczeniu, uczestnicy

  • zrozumieją koncepcję VUCA Prime jako właściwą strategię radzenia sobie w środowisku VUCA,
  • uzyskają przegląd czterech obszarów umiejętności Lidera Adaptacyjnego,
  • doświadczą ostatecznego zestawu umiejętności Lidera Adaptacyjnego: komunikowanie wizji, rozwiązywanie konfliktów, osiąganie porozumienia, ustalanie protokołu zespołu, znajdowanie rozwiązań i podejmowanie decyzji,
  • dowiedzą się o korzyściach płynących z odwróconej piramidy organizacyjnej oraz
  • doświadczą i zrozumieją znaczenie bezpieczeństwa psychologicznego w zespole i organizacji.

  Więcej szczegółów na temat programu znajdziesz w broszurze do pobrania. Wypełnij formularz i pobierz broszurę.

  Szkolenie liderów oparte na grach zwiększa efektywność uczenia się

  W 1969 roku, ludzkość przeżywała moment, w którym wszyscy patrzyli w jednym kierunku  – Neil Armstrong stanął na Księżycu i zmienił świat. Ci, którzy to przeżyli, pamiętają do dziś.

  Kolejny taki kamień milowy czeka nas wraz z wyprawą na Marsa. Nasz Program Lidera Adaptacyjnego czerpie inspirację z tej ambicji i przenosi doświadczenie zasiedlania Marsa na salę szkoleniową, aby zaangażować uczestników.

  Poprzez storytelling i gamifikację, zwiększamy poziom zaangażowania i zanurzenia w naukę . Gamifikacja buduje bardziej zapadające w pamięć momenty uczenia się i poprawia retencję informacji, a tym samym buduje pozytywne nastawienie do potrzebnych zmian. W ten sposób uzyskuje się lepsze wyniki szkolenia oraz lepszy zwrot inwestycji.

  Szkolenie liderów oparte na grach zwiększa efektywność uczenia się

  W 1969 roku, ludzkość przeżywała moment, w którym wszyscy patrzyli w jednym kierunku  – Neil Armstrong stanął na Księżycu i zmienił świat. Ci, którzy to przeżyli, pamiętają do dziś.

  Kolejny taki kamień milowy czeka nas wraz z wyprawą na Marsa. Nasz Program Lidera Adaptacyjnego czerpie inspirację z tej ambicji i przenosi doświadczenie zasiedlania Marsa na salę szkoleniową, aby zaangażować uczestników.

  Poprzez storytelling i gamifikację, zwiększamy poziom zaangażowania i zanurzenia w naukę . Gamifikacja buduje bardziej zapadające w pamięć momenty uczenia się i poprawia retencję informacji, a tym samym buduje pozytywne nastawienie do potrzebnych zmian. W ten sposób uzyskuje się lepsze wyniki szkolenia oraz lepszy zwrot inwestycji.

  Cenna nauka przywództwa w pakiecie roboczym

  Momenty Aha!

  Moment aha to chwila nagłego wglądu lub odkrycia. Kluczowe ćwiczenia prowadzą do momentów świadomości, w których racjonalne przesłanki i emocje splatają się ze sobą, zapewniając lepsze utrzymanie wiedzy.

  Kształtowanie postawy

  Otwieramy umysły uczestników na fakt, że bycie adaptacyjnym ma swoją wartość. Na przykład poprzez dyskusje o skutkach brakującej umiejętności lub wiedzy. Jeżeli nie stworzymy otwartej postawy wobec tematu, wszystkie inne informacje zostaną zepchnięte na bok przez "to nie działa w ten sposób...".

  Know-How nabyte przez doświadczenie

  Demonstracje wideo, zajęcia indywidualne i grupowe, historie, elementy grywalizacji... Wszystko to służy do połączenia informacji z doświadczeniem. Niewyobrażalne wyjaśnienia nie mają miejsca na Marsie ani w szkoleniach XXI wieku.

  110% praktycznego podejścia

  Kluczową częścią szkolenia jest praktyka - na przykład ocena pracy członków załogi, rozwiązywanie konfliktu między dwoma inżynierami. Poza bezpośrednimi ćwiczeniami uczestnicy udzielają sobie nawzajem informacji zwrotnych, ćwicząc w ten sposób tę bezcenną umiejętność.

  Narzędzia cyfrowe włączone do programu szkoleniowego

  Przed, w trakcie i po szkoleniu korzystamy z wielu narzędzi cyfrowych - Genially, Kahoot, Mentimetr - uczestnicy mają nawet szansę zaprogramować własnego robota. Dla lidera adaptacyjnego technologia jako element rozwiązania jest czymś naturalnym i do tego też go przygotowujemy.

  Blended Learning

  Wykorzystujemy dostępne momenty, aby rozszerzyć szkolenie poza salę szkoleniową. Na przykład, dzięki materiałom przedszkoleniowym, ograniczamy konieczność wykładania teorii na miejscu, a także kształtujemy oczekiwania uczestników.

  Rozwój indywidualny

  Każdy z nas ma inne potrzeby, a co za tym idzie - inne kluczowe wnioski ze szkolenia. "Tablica refleksji" - ustrukturyzowany szablon do robienia notatek i refleksji - pomaga osobom indywidualnym w wyodrębnieniu ich indywidualnej nauki w ustrukturyzowany sposób.

  Gamifikacja i historia

  Dążymy do stworzenia efektywnego szkolenia rozwojowego. Jest to droga do lepszego zrozumienia i wyższego poziomu zastosowania wiedzy. Zaangażowanie w zabawę sprzyja zanurzeniu się w szkoleniu, jak również umiejętnościom uzupełniającym (współpraca, komunikacja, podejmowanie decyzji, itp.).

  Co mówią uczestnicy o szkoleniu z przywództwa adaptacyjnego?

  Juraj Boledovič

  DXC Technology Company

  Misja Mars to szkolenie, które dostarczyło mi wiedzy, ale i praktycznego doświadczenia na kilku poziomach. Przede wszystkim samo szkolenie zapewni perspektywę merytoryczną, która łączy fragmenty wiedzy i technik z innych szkoleń w spójne spojrzenie na przywództwo. Z kolei ćwiczenia i zajęcia zapewniają komfort, jaki daje lot w symulatorze lotów. Wszystko to jest wzbogacone o współpracę całego zespołu. Można wypróbować różne techniki pracy zespołowej, przywództwa w zespole, zaobserwować ich efekt w praktyce, wejść w interakcję z innymi uczestnikami, otrzymać natychmiastową informację zwrotną, aby uczyć się również na podstawie działań innych. Dla mnie to szkolenie było zdecydowanie pozytywnym doświadczeniem edukacyjnym i wzbudziło we mnie ogromną ciekawość i chęć uczestnictwa w kontynuacji.

  Monika Kudrocová

  DXC Technology Company

  Dawno nie miałam tyle frajdy z odkrywania nowych rzeczy i wiedzy! Misja Mars przyniosła mi nowe, ciekawe informacje na temat zarządzania ludźmi, wplecione w misję, elementy gry i napięcie. Modelowe sytuacje i doskonała oprawa graficzna nie pozwolą Ci się nudzić ani przez chwilę! Dziękujemy zespołowi DASA za to, że potrafił to tak przygotować i zrealizować. Już teraz z niecierpliwością czekam na sequel.
  Show more Testimonials

  Więcej szczegółów na temat Misji na Marsa

  Jeśli nie jesteś pewien, czy ten program szkoleniowy jest dla Ciebie lub masz specyficzne potrzeby, poproś o dodatkowe informacje. Podaj poniżej swoje dane i pytanie. Automatycznie zostanie pobrana rozszerzona broszura szkoleniowa, a później jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

   Dodatkowe informacje

   Eksperci

   Program Przywództwa Adaptacyjnego prowadzony jest przez dwóch trenerów, którzy nieustannie się uzupełniają. Jest to niezbędne zarówno w przypadku nauczania kierowanego, jak i elementów grywalizacji.

   Naszymi ekspertami w dziedzinie adaptacyjnego przywództwa są:

   Bartłomiej Wrzosek

   Marcin Kraszewski

   Sara Surtel

   Paweł Grudziński

    

    

    

   Grupa targetowa

   Szkolenie jest odpowiednie dla liderów i członków zespołów, którzy potrzebują zwiększyć poziom adaptacyjnego, zwinnego przywództwa. Uważamy, że duża część współczesnych organizacji działa w tzw. złożonych środowiskach, dla których szkolenie z zakresu adaptacyjnego przywództwa jest właściwym wyborem.

   Typowymi uczestnikami są liderzy w organizacjach o wysokim poziomie rotacji, liderzy, którzy muszą prowadzić zwinne lub hybrydowe zespoły…

   Wymagania dotyczące szkolenia

   Szkolenie trwa 2 dni, zazwyczaj od 9:00 do 17:00, z przerwą na lunch i dwiema przerwami na kawę pomiędzy nimi.

   Maksymalna wielkość grupy na tym szkoleniu to 12 uczestników i jest to ściśle przestrzegane.

   Odpowiednia sala szkoleniowa dla Misji na Marsa to duża sala szkoleniowa, która umożliwia ustawienie planszy gamifikacyjnej – Mapy Marsa i wystarczającą ilość miejsca na zajęcia.

   Wycena

   Dla naszych klientów tworzymy dopasowane treści i oferty cenowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub uzyskać wycenę dla swojej firmy, skontaktuj się z nami.

   Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

   Ile trwa szkolenie?

   W bezpośrednim kontakcie, Adaptacyjne Przywództwo: Misja Na Marsa to dwudniowy program typu experiential. Staramy się dopasować wszystkie nasze działania rozwojowe w jak największym stopniu do potrzeb i możliwości naszych klientów. W przypadku tego programu skrócenie nie wchodzi w grę, ponieważ nie byłoby możliwe przekazanie ukierunkowanej nauki związanej z doświadczeniem. Nawiasem mówiąc, szacuje się, że lot na Marsa potrwa ponad 200 dni.

   Jaki poziom wiedzy specjalistycznej uzyskają uczestnicy?

   Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą świadomi, na czym polega rola lidera adaptacyjnego, jakie umiejętności są potrzebne i dlaczego są ważne. Przećwiczą również niektóre z tych umiejętności.

   Dzięki świadomej koncentracji będą w stanie natychmiast wykorzystać niektóre z umiejętności w praktyce. Aby osiągnąć pełne kompetencje, a następnie mistrzostwo, rozwój musi być kontynuowany – formalnie i/lub nieformalnie. Jesteśmy gotowi doradzić, w jaki sposób, a nawet zapewnić działania uzupełniające.

   Misja na Marsa jest ważnym wkładem do tematu adaptacyjnego lidera. Jest to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia mistrzostwa.

    

   Gdzie pasuje, a gdzie nie pasuje przywództwo adaptacyjne?

   Przywództwo adaptacyjne jako koncepcja jest stworzone dla złożonych środowisk (patrz rama Cynefin tutaj). Oznacza to, że sprawdza się w organizacjach, działach, zespołach lub projektach, które charakteryzują się złożonością danych wejściowych i wyjściowych, niejednoznacznością oraz założeniem częstych lub dużych zmian. Typowym przykładem są hybrydowe zespoły w większych organizacjach, których zadaniem jest dodawanie wartości przy wykorzystaniu wspólnych zasobów.

   W przypadku prostych środowisk przywództwo adaptacyjne nie jest zalecane jako rozwiązanie uniwersalne. Jednak nawet w prostych środowiskach (np. dział księgowości), zarządzanie adaptacyjne może być korzystne dla wybranych projektów, które spełniają cechy złożoności.

    

   Jakie są predyspozycje lidera adaptacyjnego, aby odnieść sukces?

   Wsparcie przywództwa organizacyjnego jest niezwykle ważne dla adaptacji takiego przywództwa. Jeśli lider adaptacyjny ma nadal funkcjonować związany ograniczeniami sztywnej struktury hierarchicznej i podległości służbowej, to raczej się nie sprawdzi. Jeśli uważasz, że Twoja organizacja nie jest jeszcze gotowa na adaptacyjne przywództwo, zalecamy, abyś zaczął kształtować postawy wobec zmian i adaptacyjności na poziomie średniego i wyższego kierownictwa. Możemy Ci w tym pomóc, organizując warsztaty i rozmowy na temat postaw. Skontaktuj się z nami, a chętnie porozmawiamy.