Historia i misja firmy

HISTORIA I MISJA FIRMY

Develor Polska Sp. z o.o. jest przedsięwzięciem joint-venture powstałym w oparciu o działającą od 2005 roku Polską firmę szkoleniową Skills/Fun Hunters Sp. z o.o., stworzonym z firmą Develor International, będącą europejskim liderem na rynku szkoleniowo – doradczym.

Firma wyróżnia się:

  • regionalnym zasięgiem – szkolenia w ponad 19 językach realizowane w 18 krajach;
  • sprawdzonym w dużych przedsięwzięciach systemem centralnego zarządzania międzynarodowymi projektami szkoleniowo – doradczymi;
  • mierzalnymi efektami – firma mocno dba o to, aby każdy projekt przekładał się na rezultaty biznesowe dla klienta;
  • doświadczonymi trenerami drugiej generacji, czyli z praktyką w dziedzinie, w której szkolą;
  • własnym, bogatym, wypracowanym przez wiele lat know-how – firma mogłaby przeprowadzić 300 dni szkolenia nie powtarzając ani razu materiału!
  • innowacyjnymi narzędziami wspierającymi proces uczenia – Entertraining system;
  • wyselekcjonowanymi umowami partnerskimi w zakresie metod i narzędzi światowej klasy m.in. Teamsociomapping, czy Kirkpatrick;

Develor był obecny w Polsce od wielu lat realizując przez swoich partnerów szkolenia dla takich klientów jak Nissan, Puma, HP, czy Gedeon Richter.
Pozytywne doświadczenia i obiecujące perspektywy rynku skłoniły firmę, aby w 2013 roku znacząco wzmocnić swojąobecność w Polsce i ustanowić joint-venture z polskim partnerem.

Ambitnego zadania budowy silnej organizacji szkoleniowo – doradczej podjął się Bartłomiej Wrzosek, współtwórca sukcesu organizacji, które od start-upu stały się liderami w swoich branżach – HRK S.A., gdzie przez kilkanaście lat piastował funkcję Dyrektora Sprzedaży oraz Skills/Fun Hunters Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję Prezesa/Senior Trenera.
Bartłomiej Wrzosek zapytany dlaczego zdecydował się na połączenie sił z Develor International odpowiada:
– To proste. Oczywiście Develor International to europejski lider z niesamowitym port folio usług i wspaniałymi ludźmi w 11 krajach, ale to co mnie przekonało to przede wszystkim identyczne z moimi wartości biznesowe – silne zorientowanie na klienta i jego rezultaty oraz innowacyjne podejście w tworzeniu rozwiązań. Jestem przekonany, że połączenie moich ponad 18 letnich doświadczeń na polskim rynku doradczo – szkoleniowym z takim partnerem zaowocuje pozytywną “wybuchową mieszanką”.
Miałem okazję współpracować z korporacjami i firmami o międzynarodowym zasięgu i często obserwowałem, że kraje takie jak Polska są traktowane trochę jak “trzeci świat”, więc z pewną rezerwą podchodziłem do poszukiwania zagranicznego partnera. Odkrywcze i unikalne dla mnie było, że Develor International mimo rozbudowanej struktury międzynarodowej, zaawansowanych systemów IT i raportowania traktuje każdy kraj w sieci DI niezwykle serio i po partnersku. Niezależnie od tego, czy Managing Director jest większościowym udziałowcem, jak w moim przypadku, czy jedynie wynajętym menedżerem– każdy posiada rzeczywistą niezależność i decyzyjność w prowadzeniu biznesu na swój własny, lokalny sposób.

Taką właśnie firmą jest Develor Polska – mocno dostosowaną do wymagań naszego rynku, a jednocześnie efektywnie wykorzystującą międzynarodowy know-how oraz profesjonalne systemy gwarantrujące najwyższą jakość dla naszych klientów. Nasze podejście do projektów to świeży powiew powietrza na rynku – wyjątkowe usługi połączone z gwarancją rezultatów biznesowych. Od konkurencji odróżnia nas to, że skupiamy się nie tylko na programach szkoleniowych, ale bardziej na procesie rozwojowym, czyli tym co powinno wydarzyć się przed i po szkoleniu, tak aby zapewnić długotrwałą zmianę zachowań i zauważalne wzroty firmowych mierników efektywności (KPI).

Develor sprawia, że:

Kształcenie staje się skuteczne

Zmiana staje się kontrolowana

Wyniki stają się wymierne