Kwestionariusz CAPTain jest testem online, mierzącym kompetencje behawioralne jednostki (postawy, cechy, wzorce zachowań). Może być wykorzystany do określenia potencjału zawodowego, a zatem jest skuteczny jako wsparcie rekrutacji, selekcji, rozwoju czy coachingu. Kwestionariusz może być także wykorzystany w ocenie grupowej. Spełnia także wymagania międzynarodowych i polskich standardów zawodowych i zapewnia prywatność.

CAPTain wspiera specjalistów HR w podejmowaniu decyzji na podstawie obiektywnych danych. Upraszcza standardy międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi, w tym wybór i rozwój współpracowników. Ponadto, pomaga pracownikom lepiej zrozumieć i rozwinąć ich kompetencje.
Kwestionariusz CAPTain jest dostępny w 4 wersjach dla 4 różnych grup docelowych:
- managerowie
- pracownicy
- handlowcy
- wersja dla studentów
Analiza CAPTain & CAPTain Subjective
Analiza CAPTain mierzy postawy i styl zachowania jednostki według 38 zmiennych modelu kompetencji CAPTain podzielonych na 6 kategorii:
- Postawa i styl pracy
- Kompetencje przywódcze lub potencjalne kompetencje przywódcze w zwykłej roli zespołowej
- Decyzyjność
- Praca w zespole
- Zarządzanie zmianą
- Potencjalne obszary rozwojowe
Używamy CAPTain Subjective jako uzupełniający kwestionariusz do analizy CAPTain, ujawniając w ten sposób wizerunek i samoświadomość respondenta w mierzonych kompetencjach. Opisuje:
- wizerunek respondenta oraz zobrazowanie jak dobrze zna on swoje kompetencje i wzorce zachowań
- samoświadomość respondenta oraz zobrazowanie jak dobrze zna on swoje kompetencje i wzorce zachowań
Różnice w wynikach dwóch testów mogą dostarczyć ważnych informacji na temat samoświadomości i wizerunku respondenta, które mogą być także wykorzystane podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub w procesie rozwojowym.
Job-specific evaluation
Wyniki testu można uzupełnić o profile CAPTain, które mogą odzwierciedlić wymagania danego stanowiska i poziom dopasowania respondenta.
Test method
Test jest oparty na tzw ‘metodzie wymuszonego wyboru’ co oznacza że uczestnicy muszą wybrać jedno charakterystyczne stwierdzenie ze wskazanej pary. Korzystając z tej metody, uczestnicy nie mogą świadomie wpłynąć na wynik końcowy testu. Metoda wymuszonego wyboru wyklucza możliwość manipulacji, zapewniając bardzo obiektywne wyniki.