Wizualizacja 1.0 – Praktyczny warsztat facylitacji

Date: January 14, 2016 Category:

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak uczynić szkolenie, spotkanie robocze czy prezentację dla zespołu bardziej wizualizacjeinteresującą i zapadającą w pamięć?

Jak zanotować to co się dzieje na spotkaniu w estetyczny, klarowny i kreatywny sposób?

Wizualizacja 1.0 to niezwykle praktyczne zajęcia, które opierają się na błyskawicznej nauce specyficznego sposobu rysowania, dzięki któremu Twoje flipcharty i to co dzięki nim zechcesz przedstawić będą łatwo przyswajalne i dające się zapamiętać na długo.

Warsztat rozpoczyna się od podstawowych kształtów, a kończy na tworzeniu rozbudowanych plakatów. Może to brzmieć niewiarygodnie, ale do tworzenia wizualizacji tą techniką nie trzeba mieć wysokich zdolności plastycznych. Jeśli opanujesz około 10 podstawowych kształtów – narysujesz wszystko!

Podstawowe elementy szkolenia:  wizualizacja 2

  • Znaczenie wizualizacji w uczeniu się, myśleniu i zapamiętywaniu (i jak to pozwala nam efektywnie pracować z
    grupą)
  • 8 podstawowych elementów wizualizacji – szkolenie praktyczne
  • Ćwiczenie wizualizacji pomysłów – map myśli, burza mózgów, tworzenie wizji, podejmowania decyzji, zastosowanie w coachingu
  • Sukces tego szkolenia jest oparty na praktyce – wystarczy aktywnie słuchać i rysować – ponadto każdy uczestnik otrzyma informacje zwrotne od trenera i innych uczestników.

Opieramy się na najnowszych trendach i pracy zespołowej Kommunikationslotsen (DE), Brandy Agerback (USA) i Christina Merkleya (Kanada), którzy zajmują się wizualizacją (nie tylko) w szkoleniach, ilustracji  wizualnej oraz coachingu .

[/two_third_last]