VIRTUAL TEAMS PRACA W ŚRODOWISKU WIRTUALNYM

Date: April 15, 2020 Category:

VIRTUAL TEAMS – PRACA W ŚRODOWISKU WIRTUALNYM

Program szkoleniowy dedykowany zespołom przechodzącym na pracę zdalną, zmuszonym do funkcjonowania w środowisku wirtualnym. Obejmuje sprawdzone, gotowe do zastosowania narzędzia i najlepsze praktyki, oraz daje przestrzeń na wypracowanie norm dopasowanych do potrzeb konkretnego zespołu.

Zespoły wirtualne to prawdziwa droga przyszłości. Obecnie organizacje stają się globalne i umożliwiają osobom z różnych miast, krajów i kontynentów współpracę ze sobą. Ten „wirtualny dystans” wprowadza nowy zestaw wyzwań dla członków zespołu. Taka zmiana powoduje potrzebę nowego sposobu komunikacji przy użyciu nowego rodzaju technologii sterowanej przez nowe systemy i procesy.

To, co sprawia, że ​​szkolenie jest skuteczne, polega na tym, że powstało ono w wyniku interakcji z ludźmi, którzy faktycznie pracują w wirtualnych zespołach lub zarządzają nimi. Podczas projektowania tego programu przeprowadziliśmy wywiady z osobami z różnych dziedzin, które przedstawiły nam ten temat z własnymi praktycznymi doświadczeniami, praktycznymi poradami, wyzwaniami i najlepszymi praktykami.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z wyzwaniami związanymi z “byciem zdalnym”, praktycznymi wskazówkami i najlepszymi praktykami, które usprawnią proces zdalnego zarządzania i pomogą w lepszym liderem na odległość.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli:

  • Poznać atrybuty udanych zespołów wirtualnych;
  • Dowiedzieć się jak używać komunikacji odpowiedniej dla wirtualnej grupy oraz jakie elementy sprawiają, że komunikacja zdalna jest jasna i skuteczna
  • Przećwiczyć różne wyzwania związane z komunikacją, procesami, technologią (np. cisza, problemy z połączeniem, wybór odpowiedniej platformy)
  • Uzgodnić jakie kroki i zasady czynią zdalne spotkania skutecznymi (netykieta)
  • Poznać znaczenie nieformalnego budowania relacji i odległych uroczystości
  • Przećwiczyć narzędzia i koncepcje zwiększające ich osobistą efektywność podczas wirtualnej pracy