Świadomość bezpieczeństwa – Safety Awareness

Date: January 31, 2014 Category: ,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

osoba kontaktowa (required)

E-mail (required)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

aikido-e1375877092439

Nasz program zmienia nastawienie pracowników wobec bezpieczeństwa pracy oraz ustanawia system planowania i analiz działalności zarządzania ryzykiem. Program prowadzi do stworzenia warunków, które minimalizują ryzyko błędu i (szkoli) kształci ludzi do myślenia i działania, w taki sposób aby uniknąć problemów, które są w większości stałe.

DLACZEGO NIE ZAUWAŻAMY NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJI? Za każdym wypadkiem stoi wiele czynników tj.: przyczyny i sub-przyczyny, a nasze poglądy wprowadzają nas w błąd. Łatwo możemy przegapić coś, czego nie szukamy.

MUSIMY USTAWIĆ CEL POZA RAMAMI ZWYKŁEGO SZKOLENIA w zakresie bezpieczeństwa, kształtowania kultury organizacji. Pomagamy zrozumieć uczestnikom, że przepisy bezpieczeństwa są dla nich, a nie przeciwko nim, a ponadto możemy pomóc im zrozumieć, że za rozwój wypadków odpowiedzialny jest błąd człowieka, w większości przypadków mogą zostać wyeliminowane z zachowaniem uwagi i świadomego zachowania.

PO PRZETWORZENIU GROŹNYCH PRZYPADKÓW, uczestnicy otrzymują aktualne metody zapobiegania wypadkom przy obchodzeniu się z nieoczekiwanymi sytuacjami (awaryjnymi). Jako zamknięcie programu, tworzą indywidualne dobrowolne zobowiązania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w ich najbliższym środowisku pracy.

Na koniec programu uczestnicy świadomie rozumieją, że w większości wypadków zaangażowany jest błąd człowieka, który może zostać wyeliminowany poprzez większą uwagę i zachowanie świadomości.