Zarządzanie stresem

Skontaktuj się z nami!

Osoba kontaktowa (wymagane)

E-mail (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

stress-management2

Stres jest częścią naszej codzienności i nigdy nie zdołamy wyeliminować go całkowicie. Wprawdzie możemy nauczyć się świadomie radzić sobie z nim by uniknąć zniechęcenia i niekorzystnego wpływu na zdrowie, ale skuteczne zarządzanie stresem wymaga poznania jego źródeł.

STRES JEST NIEZBĘDNY BY OSIĄGAĆ DOBRE WYNIKI i może nas zarówno inspirować jak i motywować, jeśli skutecznie będziemy sobie z nim radzić. Staje się on wewnętrznym impulsem pozwalającym pokonywać przeszkody pojawiające się na drodze do realizacji naszych marzeń i celów. Kiedy jednak wymknie się nam spod kontroli może powodować choroby, obniżać naszą wydajność, podkopywać wiarę w siebie i równowagę wewnętrzną. Dotyczy to nade wszystko przywódców i kierowników, którzy nieustannie podlegają silnej presji spowodowanej wysokimi oczekiwaniami, rygorystycznymi i napiętymi terminami oraz odpowiedzialnością związaną z podejmowanymi decyzjami i podwładnymi. Co powinniśmy więc zrobić? Trzeba skutecznie rozpoznawać i radzić sobie z takimi sytuacjami.

TEN KURS POMAGA nam unikać skutkom nadmiernego stresu w naszym życiu osobistym i zawodowym. Dzięki specjalnym kwestionariuszom i ćwiczeniom przedstawia, omawia i pozwala mierzyć przyczyny, etapy oraz indywidualne czynniki wrażliwości. Podstawowym celem tego kursu jest rozwój skutecznych strategii zarządzania stresem oraz nauczenie kilku metod rozładowywania stresu pozwalających zachować równowagę i osiągać dobre wyniki w każdym obszarze naszego życia. Świadome kształtowanie skutków stresu oraz wypracowanie odpowiedniego poziomu elastyczności pomaga ludziom zgodnie współpracować i chroni nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Na koniec tego programu, uczestnicy będą w stanie wpływać na indywidualny poziom stresu, lepiej radzić sobie ze stresem oraz jego objawy u siebie i innych. Będą również w stanie wybierać i stosować najlepszą w danej sytuacji strategię radzenia sobie ze stresem.

Możliwe kolejne kursy

  • Coaching indywidualny
  • Team coaching
  • Work-life Balance course – jak pogodzić życie osobiste z pracą zawodową
  • EQ – inteligencja emocjonalna