ZARZĄDZANIE ZDALNYM ZESPOŁEM

Date: June 2, 2020 Category:

Skontaktuj się z nami!

Osoba kontaktowa (wymagane)

E-mail (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

REMOTE TEAM MANAGEMENT – LIDER W ŚRODOWISKU WIRTUALNYM

Tom Allen, współpracownik MIT, od ponad 20 lat prowadzi badania nad pracą i współpracą zespołów zdalnych. Dane wskazują, że jeśli współpracowników dzieli odległość większa 15 metrów, ich prawdopodobieństwo współpracy częstszej, niż raz w tygodniu wynosi mniej niż 10%.

Zdalne zespoły są znakiem naszych czasów. Współczesne organizacje stają się globalne i otwierają drogę do współpracy pomiędzy ludźmi z różnych miast, krajów, a nawet kontynentów. Ta “wirtualna odległość” niesie ze sobą nowe wyzwania dla liderów zarządzających zespołami. Zmiana ta wymaga stosowania nowych sposobów komunikacji przy użyciu nowego typu technologii, wspieranej przez nowoczesne systemy i procesy. Przy tym wszystkim, należy również mieć na uwadze różnice kulturowe.

Tym, co czyni nasze szkolenie wyjątkowym, jest fakt, iż jego programem pracował wielokulturowy, zdalny zespół. O jego skuteczności z kolei decyduje to, że program narodził się w wyniku interakcji z ludźmi, którzy faktycznie zarządzają zdalnymi zespołami: przeprowadziliśmy wywiady z sześcioma osobami specjalizującymi się w różnych obszarach, które wprowadziły nas w temat, a także podzieliły się własnymi doświadczeniami, użytecznymi poradami, wyzwaniami, z którymi musieli się zmierzyć, a także najlepszymi praktykami.

Tematy

  • Definicja, zalety i wyzwania zdalnych zespołów
  • Komunikacja w zdalnym zespole: potrzeba dyscypliny, norm i procesów
  • Kontrola kontra wsparcie – jak managerowie powinni wspierać lub kontrolować swoje zespoły
  • Wirtualna etykieta – sposoby zdalnej komunikacji
  • Procesy wymagane do zarządzania zdalnie zespołem
  • Technologia wspomagająca zdalne zarządzanie, przezwyciężająca odporność na technologię
  • Wielokulturowe wymiary zarządzania zespołem zdalnym
  • Szybkie i proste metody udzielania informacji zwrotnej na odległość  i stosowanie stylów przywództwa sytuacyjnego w środowisku zdalnym

Na koniec tego programu, uczestnicy będą w stanie radzić sobie w sytuacji braku fizycznych spotkań, stworzyć skuteczny sposób współpracy poprzez procesy, technologię i normy komunikacji i stać się prawdziwymi i motywującymi liderami ich zdalnego zespołu