Umiejętności negocjacyjne (poziom podstawowy)

Date: July 4, 2013 Category: ,

Skontaktuj się z nami!

Osoba kontaktowa (wymagane)

E-mail (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

Negotiaton_skills_Head

Codziennie zdarzają nam się sytuacje, w których musimy uzgadniać nasze interesy i punkty widzenia z innymi. Ludzi, którzy negocjują instynktownie cechuje skupianie się wyłącznie na własnych interesach i celach, co prowadzi do wzajemnego niezrozumienia. To szkolenie rozwija umiejętności pozwalające uczestnikom prowadzić skuteczne negocjacje utrzymując przy tym wysoką jakość wzajemnych relacji.

PODSTAWĄ SKUTECZNYCH NEGOCJACJI jest zajęcie się wszystkimi istotnymi czynnikami niezależnie od siebie, uświadomienie sobie ich wagi oraz istniejących między nimi powiązań, a także dostępnego pola manewru. Ważna jest także zdolność zmiany wymiaru, w jakim prowadzi się negocjacje. Wymierne rezultaty można osiągnąć, jeśli zdołamy określić tę listę w odniesieniu do partnera negocjacyjnego przed rozpoczęciem samych negocjacji. W tym celu każde negocjacje muszą poprzedzać staranne przygotowania, a następnie konsekwentne realizowanie przyjętej strategii.

POWYŻSZE CELE wyznaczają strukturę tego szkolenia. Składa się ono z krótkich, teoretycznych wprowadzeń do każdej części, po których następują ćwiczenia z podziałem na role umożliwiające stopniowe budowanie umiejętności negocjacyjnych uczestników. Na początku w ćwiczeniach korzysta się z uniwersalnych przykładów sytuacji negocjacyjnych. Począwszy od drugiej części, uczestnicy mają już do czynienia ze specjalnie dla nich przygotowanymi sytuacjami. Zapewniamy także praktyczne narzędzia do przygotowania się i analizy wyników.

Na koniec tego programu, uczestnicy będą w stanie świadomie przygotowywać się do negocjacji oraz osiągać własne cele dbając o zadowolenie partnera negocjacyjnego.

Możliwe kolejne kursy

  • Umiejętności negocjacyjne – kurs zaawansowany
  • Negocjacje cenowe
  • Zarządzanie klientami strategicznymi