Lifestyle Assessment – Ocena Stylu Życia

Date: January 18, 2016 Category:

 

LIFESTYLE ASSESSMENT: ROZWÓJ, WITALNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ ZDOLNOŚCI W ZRÓWNOWAŻONY SPOSÓB.

Lifestyle-assessment1

W naszym codziennym życiu musimy radzić sobie z wieloma wyzwaniami, które stawiają nas często w bardzo stresujących sytuacjach. Musimy poradzić sobie z presją czasu, nieustanną konkurencją i konfliktami podczas spotkań w miejscu pracy, podczas gdy oczekuje się od nas wysokiej wydajności, musimy także znaleźć odpowiednio dużą ilość czasu i energii dla  naszego życia prywatnego, planowanie zdrowego jedzenia, ustanawianie zdrowych zwyczajów spania, jak również regularnego uprawiania sportu. Sposób w jaki się regenerujemy ma bardzo duży wpływ na naszą rutynę w ciągu dnia, ale także na jakość zarządzania zadaniami, na relacje z kolegami i na sytuacje stresowe.

Nasz program warsztatów Lifestyle Assessment jest unikalnym rozwiązaniem, które oferuje wgląd w fizjologiczną część naszego dobrego samopoczucia i wydajności w celu rozwoju witalności i zdolności działania w sposób zrównoważony.

Ocena danych fizjologicznych skutecznie pomaga:

  • rozpoznać działania, które wywołują stres
  • analizować zdolność regeneracji podczas snu, ale także podczas innych aktywności
  • zbadać wpływ i efekty ćwiczeń fizycznych

Ta metoda pozwalana nam otrzymać obiektywną samoświadomość o własnej fizjologii i uczy czym jest stres oraz regeneracja osobiście dla nas.

Ten sposób przyczynia się do ustalenia stylu życia, który pozwoli nam lepiej zarządzać codziennym stresem i bardziej wykorzystać te działania, które wspierają nas w pracy, jak i życiu prywatnym. Może to nam również pomóc w zoptymalizowaniu czasu i działania jaki poświęcamy na regenerację, ale także pozwoli nam odkryć jakie ćwiczenia są odpowiednie i najbardziej rozwojowe dla naszego organizmu.

Technologia i naukowe tło badania

Firstbeat1 Uczestnicy noszą małe urządzenia, monitorujące  pracę serca (Firstbeat) w okresie pomiaru, który rejestruje ich puls, rytm serca oraz oddech. Noszenie urządzenia jest bardzo łatwe i proste, nie przeszkadza i nie zaburza codziennych czynności.

Naukowo udowodnione urządzenie zostało opracowane przez fińską firmę Firstbeat Technologies, wiodącego dostawcę analiz fizjologicznych dla sportu, fitnessu i dobrego samopoczucia. Ich metoda oparta jest na unikalnej kombinacji fizjologii, modelowania matematycznego i unikalnego projektu produktów. Ich technologia została wykorzystana przez kilkaset profesjonalnych drużyn sportowych, duże firmy i miliony osób prywatnych do promowania dobrego samopoczucia, poprawy wydajności oraz ustanowienia i utrzymania zdrowego życia.

Jak działa program?

Lifestyle-assessment4 Uczestnicy mierzą swoje tętno przez 3, 5 lub 7 dni, podczas wszystkich codziennych czynności: w pracy, podczas snu i w czasie wolnym. Dostają dokładne instrukcje, jak zakładać i obsługiwać urządzenie w celu zapewnienia właściwego pomiaru. Podczas pomiaru proszeni są o elektroniczne rejestrowanie, tak aby ich dane mogły być dopasowane do ich aktywności. Uczestnik może swobodnie decydować o poziomie szczegółów dziennika elektronicznego, jednak im więcej informacji dostarczą, tym bardziej odkryją swoją samoświadomość, którą można wykorzystać do optymalizacji i zrównoważenia codziennego życia. Podczas fazy pomiarowej, uczestnicy mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki i zajęcia sportowe.

Uczestnicy są zachęcani do robienia różnych aktywności, aby otrzymać jak najlepszy obraz i przegląd swoich celów przy ocenie, tak by zapewnić odpowiedzi na wszystkie pytania, którymi są zainteresowani w odniesieniu do ich stylu życia.

Przykładowy raport:

Po pomiarze, nasz specjalista pomaga w interpretacji wyników podsumowanych do 8-10 stronicowego raportu osobistego i pomaga w rozwoju możliwości doskonalenia w trakcie 2 godzinnego indywidualnego feedbacku:

strzałka Jakie są główne czynniki stresu podczas pracy?

strzałka Jaka jest jakość snu?

strzałka Jak wspierać aktywnie regenerację?

strzałka Jak minimalizować obciążenie fizyczne i psychiczne?

strzałka Jaka forma aktywności fizycznej jest najlepsza?

strzałka Czy zasoby są zbilansowane?

strzałka Czy są jakieś fazy regeneracji podczas pracy?

Ekspert przewiduje również indywidualne wsparcie dla uczestników przy opracowywaniu rozsądnego i zróżnicowanego planu działania do wdrożenia zmian na lepsze. Zamierzone cele mogą być dodatkowo wspierane przez indywidualne sesje coachingowe.

Dla celów rozwojowych zespołów i organizacji, możemy wygenerować raporty podsumowujące (uczestnicy pozostają anonimowi). Pozwala nam to wykryć najlepsze praktyki w zakresie kultury i typowych problemów, które można poprawić w organizacji pracy.

Monitorowanie i oczekiwane rezultaty

Nasz specjalista za zgodą uczestnika monitoruje najważniejsze punkty w ciągu 2 tygodni i zapewnia dodatkowe wsparcie dla kwestii, które pojawiły się w międzyczasie i wymagają wyjaśnienia. Warto zmierzyć zmiany w ciągu 2-3 miesięcy, kiedy to nowy tryb życia został już wbudowany do naszej codziennej rutyny.

poniższe pytania mogą znaleźć się w centrum uwagi podczas ponownego pomiaru:

  • W jakim stopniu plan zmian został osiągnięty?
  • Jaki jest stopień zmiany?
  • Jakie potrzebne są dalsze kroki?

Międzynarodowe wyniki programu:

Performance Sickleave Well-being Lifestyle

Źródło: Firstbeat & partnerzy inwestycyjni badań naukowych i projektów N=1000

Program jest realizowany we współpracy z Lifestyle-assessment3

[/two_third_last]