Coaching przywódczy

Date: July 4, 2013 Category: ,

Skontaktuj się z nami!

Osoba kontaktowa (wymagane)

E-mail (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

leadership-coaching2

Wyniki przywódcy zależą przede wszystkim od wyników osiąganych przez członków jego zespołu. Szczególne znaczenie ma zatem to, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w zwiększanie skuteczności pracowników. Coaching to dobrze znane narzędzie zarządzania, ale tylko nieliczni stosują go w odpowiedni sposób, uzyskując oczekiwany rezultat.

DZISIEJSZE PONADPRZECIĘTNE WYNIKI utro mogą okazać się zbyt słabe. Ludzie, którym brakuje zdolności świadomego rozwoju własnych umiejętności i kompetencji, nie osiągają trwałego sukcesu. Rozwój podwładnych i umożliwianie im radzenia sobie z przyszłymi wyzwaniami to jeden z głównych obowiązków przełożonych. Sukces zespołu jest sukcesem jego przywódcy.

NAJWIĘKSZYM WYZWANIEM DLA COACHINGU PRZYWÓDCZEGO jest osiągnięcie długofalowej skuteczności. W tym celu zarówno przywódca, jak i podwładny muszą być przekonani, że jest to inwestycja będąca dla nich źródłem wartości oraz przynosząca widoczną i stabilną poprawę.

TEN PROGRAM PRZEDSTAWIA jak można osiągnąć wspomniane rezultaty – przez prawidłowe obserwowanie wyników, tworzenie atmosfery zaufania, unikanie typowych błędów popełnianych w trakcie rozmów coachingowych oraz posługiwanie się odpowiednim słownictwem. Trzeba także zwracać uwagę na szczególne cechy właściwe danej osobie. Doskonały coach będzie skutecznym przywódcą zespołu pełnego motywacji i zaangażowania.

Na koniec tego programu, uczestnicy będą w stanieświadomie stosować metody coachingu przywódczego, dzięki którym przełożeni mogą tworzyć rzeczywistą wartość dla siebie i swoich podwładnych.

Wcześniej ukończone kursy

Podstawy przywództwa

Możliwe kolejne kursy

  • Motywacja 3.0 – wewnętrzna siła
  • Skuteczne zarządzanie zespołem
  • EQ – inteligencja emocjonalna