fbpx

Komunikacja w kryzysie – Gra

Date: November 20, 2013 Category: , ,

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

osoba kontaktowa (required)

E-mail (required)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

Safety_Awareness_Head

Szkoleniowa gra decyzyjna „Mgła nad Europą” bazuje na idei nauki przez doświadczenie i dzięki dynamicznej formule jaką daje gra jest bardziej ekscytująca dla uczestników. Podczas gry mogą oni doświadczyć wagi planowania i efektywnej komunikacji przy podejmowaniu decyzji nawet w ekstremalnie kryzysowej sytuacji takiej jak wylądowanie w małym miasteczku bliżej nieokreślonej ilości samolotów pasażerskich. Gra w części oparta jest na faktach autentycznych!

Nad Europą właśnie pojawiła się dziwna, gęsta mgła, która spowodowała totalny paraliż na prawie wszystkich lotniskach uniemożliwiając starty i lądowania samolotów. Tak się składa, że Polska jest jedyną „zieloną wyspą” wolną mgły, ku której z nadzieją zwrócone są oczy wszystkich ludzi! W powietrzu znalazły się setki maszyn, którym kończy się paliwo, a Okęcie, Balice i inne krajowe lotniska nie są w stanie przyjąć więcej samolotów. Jedyna nadzieja w małych miasteczkach, dysponujących ograniczonymi zasobami i nie do końca przystosowanymi miejscami do lądowania. Czy powołane w nich sztaby kryzysowe poradzą sobie w tej niezwykle wymagającej sytuacji?

Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły, wcielają się w rolę sztabów kryzysowych zarządzających małymi, powiązanymi ze sobą miasteczkami. W każdym z nich z powodu mgły musi wylądować nieznana ilość samolotów.

Do tego nie do końca wiadomo kto i co znajduje się na ich pokładzie – może to grupa niebezpiecznych więźniów lub wirus ebola transportowany przed kilku niezbyt zapobiegliwych naukowców?

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

  • Zapoznanie i sprawdzenie w praktyce modelu efektywnej komunikacji w kryzysie
  • Dostrzeżenie korzyści współpracy pomiędzy zespołami i realizowania wspólnego celu zamiast partykularnych interesów grup
  • Nauka przez doświadczenie planowania strategicznego i zarządzania zasobami wspólnymi
  • Wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji kluczowych
  • Umocnienie pozycji lidera zespołu jeśli jest uczestnikiem gry