Zarządzanie zmianą

Date: July 4, 2013 Category: ,

Skontaktuj się z nami!

Osoba kontaktowa (wymagane)

E-mail (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Enter the code below:

change-management2

Jedynym stałym elementem współczesnego, opartego na wiedzy świata, dotkniętego przez kryzys, pozostaje zmiana. Jako kierownik możesz być aktywnym uczestnikiem, a nawet przywódcą wprowadzającym korporacyjne zmiany. Nasz kurs zapewni ci najnowsze metody i narzędzia praktyczne pozwalające stać się liderem zmian.

PRAWDOPODOBIEŃSTWO PORAŻKI I UTRATY ZASOBÓW staje się realne w przypadku firm, które nie potrafią dostosować się do zmian otoczenia lub nie badają nowych kierunków działania. Centralnym elementem pracy każdego kierownika są zmiany powodowane przez rozmaite czynniki wewnętrzne lub zewnętrzne oraz radzenie sobie w nowych sytuacjach. Większość teorii i metodyk zarządzania zmianą ogranicza się jedynie do poziomu kierownictwa najwyższego szczebla. Innymi słowy, zapewniają one metody i rozwiązania dla tych, którzy uruchamiają zmiany w firmie. Z naszych doświadczeń wynika, że prawdziwe problemy związane ze zmianami dotyczą kierownictwa średniego szczebla i kierownictwa operacyjnego. Natomiast kierownictwo najwyższego szczebla styka się ze zmianą, kiedy jej charakter jest już dobrze rozpoznany i trzeba ją tylko zaakceptować i poprowadzić, a nie opierać się jej pierwszemu uderzeniu biorąc na siebie cały jej impet.

GDYBYŚ MIAŁ WYBRAĆ pomiędzy rolą przywódcy lub podwładnego, z pewnością wolałbyś zostać reformatorem! Jak być na bieżąco z coraz szybszym tempem przepływu informacji na temat zmian w firmie? Jakiego rodzaju działania przywódcze i narzędzia motywacyjne wykorzystałbyś radząc sobie z oporem współpracowników wobec zmian? Co możesz zrobić, by uniknąć niepowodzeń związanych z przebudową sposobu działania organizacji i cieszyć się laurami zwycięzcy? Nasz dwudniowy program pozwoli ci poznać najnowsze metody i praktyczne narzędzia dające odpowiedzi na te pytania.

Na koniec tego programu, uczestnicy będą w stanie zrozumieć i zaakceptować konieczność zmian, stosować najnowsze metody zarządzania zmianą, oceniać i sprawnie radzić sobie z oporem współpracowników.

Możliwe kolejne kursy

  • Warsztat na temat zarządzania zmianą
  • Coaching zespołowy na temat zarządzania zmianą
  • Asertywna komunikacja