Pokaż kontakty
  Kontakt    
  • Nastawienie
  • Przywództwo & Zarządzanie
  • Obsługa klienta, sprzedaż & negocjacje
  • Efektywność osobista & komunikacja
  • Teambuilding & współpraca
  • Assessment & Diagnostyka
  • Consulting & Coaching
  • Usługi
  Diagnostyka w organizacji

  Happy At Work

  Indywidualna diagnostyka

  Analiza CAPTain

  Indywidualna diagnostyka

  Development Centre (DC)

  Indywidualna diagnostyka

  Assessment Centre (AC)

  Indywidualna diagnostyka

  Feedback 360°

  Znaleziono w sekcji usługi i rozwiązania

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać rozwiązanie
  Przeszukaj usługi

  Znaleziono w zasobach

  • Wpisz 3 pierwsze litery, aby wyszukać w bazie wiedzy
  Przeglądaj zasoby

  Elon Musk – założyciel wielu przedsiębiorstw jak Tesla, SpaceX czy PayPal. Jest on świetnym współczesnym przykładem umysłu nastawionego na rozwój. Zarządzając tak wieloma spółkami niejednokrotnie napotykał na swojej drodze przeszkody, musiał radzić sobie
  z wieloma niepowodzeniami, które kosztowały go ogromne pieniądze. Czy się poddał? Absolutnie nie! Z każdej porażki czerpał naukę,
  a wszelkie niepowodzenia motywowały go do dalszego działania. Tym właśnie charakteryzuje się growth mindset, czyli umysł nastawiony na rozwój.

  Oto 10 zasad Elona, dzięki którym osiągnął sukces i stał się jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie a które Wam pomogą osiągnąć nastawienie na rozwój 💪

  NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

  Droga do sukcesu Elona była pełna wzlotów i upadków. W 2006 pierwszy, dziewiczy lot rakiety Falcon 1 zakończył się porażką. Kolejne dwie próby także nie zakończyły się sukcesem. Dopiero 2 lata później, w 2008 roku podczas czwartej próby, rakieta Falcon 1 z powodzeniem została wystrzelona w kosmos. Początkowy brak sukcesu nie powstrzymał go jednak przed dalszym rozwojem i kontynuowaniem projektu. Dziś SpaceX jest największym prywatnym producentem silników rakietowych na świecie, a Elon ma w planach wysłanie człowieka na Marsa.

  RÓB TO CO LUBISZ

  Elon sugeruje podjęcie pracy w zawodzie, który Cię pociąga i fascynuje. Kiedy robisz to co lubisz, naturalnie będziesz dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Wtedy, nawet mimo niepowodzeń i porażek, trudniej będzie się zniechęcić i porzucić wybraną ścieżkę kariery. Życie jest za krótkie na marnowanie czasu na pracę, która nie daje Ci poczucia satysfakcji.

  NIE SŁUCHAJ LUDZI, KTÓRZY PRÓBUJĄ CIĘ ZATRZYMAĆ

  Zawsze gdy rozpoczynasz nowy projekt, podejmujesz nową pracę lub chcesz założyć własną firmę, wiele osób z twojego otoczenia będzie próbowało Cię zniechęcić, zdemotywować czy powstrzymać. W żadnym wypadku ich nie słuchaj, rób swoje i nie daj się powstrzymać. Udowodnij wszystkim, że się mylili.

  PODEJMUJ RYZYKO

  Wielu młodych ludzi żyje z dnia na dzień, prowadząc beztroskie życie. Czemu nie wykorzystać tego czasu na podejmowanie ryzykownych działań i zacząć pracować na swoją przyszłość? Im wcześniej zaczniesz, tym większe masz szanse na sukces i bogatszą w doświadczenia przyszłość. Warto podejmować ryzyko już za młodu – później, gdy pojawi się rodzina i dzieci, trudniej będzie postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować.

  RÓB COŚ WAŻNEGO

  Gdy Elon postanowił zainwestować w Teslę, nie był do końca przekonany o sukcesie marki. Uwierzył jednak, że wizja samochodów elektrycznych na rynku a tym samym ograniczenie wydobycia ropy może zmienić świat. Tesla to przyszłość dla ludzkości. Ludzie przesiadają się ze zwykłych aut to tych produkowanych przez Teslę, ograniczając zanieczyszczenie środowiska.

  PRACUJ W CISZY. TWÓJ SUKCES ZROBI HAŁAS

  Pracując nad swoim produktem, postaw wszystko na jakość. Twoja firma nie będzie potrzebowała reklam a i tak będzie rozpoznawalna. Czy widziałeś kiedykolwiek jakąś reklamę Tesli? My też nie. Elon i jego zespół wszystkie środki zainwestowali w produkt, a Tesla szybko podbiła cały świat.

  SZUKAJ LUDZI POTRAFIĄCYCH ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY

  Na świecie jest wiele osób, które zakładają własne firmy i ponoszą porażkę, choćby z powodu dużej konkurencji na rynku. Czy są oni przegrani? Niekoniecznie. Mieli pomysł, podjęli ryzyko, walczyli i rozwiązywali problemy. To wszystko daje im ogromne doświadczenie a tym samym niebanalną przewagę nad innymi. Twoja firma potrzebuje właśnie takich ludzi.

  PRZYCIĄGAJ ŚWIETNYCH LUDZI

  Według Elona firmę tworzą ludzie. Nie trudno się z nim nie zgodzić. Najważniejsze jest przyciąganie zdolnych ludzi, którzy mają podobne cele do Twoich. Sukces firmy w dużej mierze zależy od tego jak utalentowanych, ambitnych i pracowitych ludzi będziesz mieć na pokładzie.
  Z zespołem wspaniałych ludzi możesz osiągnąć jeszcze więcej.

  MIEJ ŚWIETNY PRODUKT

  Na rynku jest wiele różnych usług i produktów świetnej jakości. Twój produkt musi być jeszcze lepszy. Będą na rynku od niedawna, musisz się wyróżnić ponadprzeciętną jakością. W przeciwnym razie konsumenci pozostaną u zaufanej konkurencji.

  PRACUJ CIĘŻKO

  Nie da się osiągnąć sukcesu bez ciężkiej pracy. Szczególnie gdy jesteś młodym przedsiębiorcą i musisz wybić się na rynku. Podczas gdy inni pracują standardowo 40 godzin w tygodniu, pracuj dwa razy więcej. W ten sposób szybciej osiągniesz sukces i wyprzedzisz konkurencję. Pracuj tak ciężko jak to tylko możliwe.

   

   

   

  Obsługa działań hybrydowych

  Pobierz najnowszy e-book pełen sprawdzonych wskazówek, jak działać w zespole hybrydowym.


   Powiązane artykuły